מגדל דוד

​​כחלק מההכשרה בתלפיות, הצוערים בשנה ב׳ מובילים פרוייקטים מול אירגונים חיצוניים שונים: משרדי ממשלה, עמותות ללא מטרות רווח, יחידות שונות בצה״ל ועוד. כלל הפרוייקטים הללו נכנסים תחת מיזם ״מגדל-דוד״, אותו תלפיות מובילה מאז 2020. הצוערים מבצעים תהליך ניהול ופיתוח פרוייקט, החל משלבי האיפיון והתכנון, פיתוח המוצר והטמעתו אצל הלקוח. הפרוייקטים מובלים בזוגות ובשלשות, ומורכבים מצוותים בהם משתתפים תלמידי תיכון בתוכניות מצוינות, עתודאים בתוכניות עילית, וצוערי שנה א׳.

המיזם הוא הזדמנות ייחודית לפיתוח יכולות ניהול צוות והובלת פרויקט טכנולוגי, שתורמת לקהילה ולגופים שאין להם אמצעים לייזם את הפרוייקטים בעצמם.

כמה מהפרוייקטים אותם ביצענו:

פרוייקט צמרת עם משרד הבריאות – מאגר "צמרת" הוא מאגר מוצרי המזון הרשמי של משרד הבריאות. כיום, המאגר מנוהל ידנית, והוספת מוצרים אליו אורכת זמן רב. בפרוייקט זה, בנינו תוכנה שאוספת מידע אודות מוצרי מזון מהאינטרנט ומבצעת עליהם את העיבודים הרלוונטים. האלגוריתם שלנו משתמש בכלים מעולמות עיבוד הטקסט ולמידת המכונה כדי לייעל את העבודה ולהגדיל באופן משמעותי את התפוקה של המומחיות במשרד הבריאות.

פרוייקט תופסת עם אלי״ן – באלי"ן מטופלים ילדים עם מוגבלויות סנסו-מוטוריות ורובם בתפקוד נמוך. בשיעורי ספורט הילדים באלי"ן משחקים תופסת בצורה מבולגנת, ללא חוקים, וכדי שיחוו חוויית משחק יש צורך באדם חיצוני (מורה) שינהל את המשחק. פיתחנו חמש מערכות משחק, כך שאחת מהן היא מערכת התופס והשאר הן מערכות של שחקנים. מערכת התופס "תופסת" כיסאות שנמצאים מספיק קרוב אליה לפרק זמן מסוים. התפיסה תסומן באורות וצלילים מהמערכת של השחקן שנתפס.

פרוייקט יעל עם חיל הים – הפרויקט עוסק במידול אפקטיבי של התייזמות טיל ופיזור הרסס שלו. התוצר מחשב ממספר נקודות את רצף החומרים שעל כל רסיס היוצא מן הטיל לעבור לפני שפוגע במטרתו תוך התחשבות בסוג המרעומים המולבשים על הטיל.


מוזמנים לפנות אלינו בכתובת המייל magdad.talpiot@gmail.com, להצעות לפרוייקטים ולשיתופי פעולה​.